Reklam
Reklam

Yeni sistemin artıları muhtarlara anlatıldı

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, merkez mahalle muhtarlarına 16 Nisan’da yapılacak yeni anayasa referandumu öncesi yeni sistemin Türkiye’ye getirilerini anlattı. “Güçlü bir Türkiye için Evet” diyen Başkan Çerçi, muhtarlardan...

Yeni sistemin artıları muhtarlara anlatıldı
23 Mart 2017 - 12:23

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, merkez mahalle muhtarlarına 16 Nisan’da yapılacak yeni anayasa referandumu öncesi yeni sistemin Türkiye’ye getirilerini anlattı. “Güçlü bir Türkiye için Evet” diyen Başkan Çerçi, muhtarlardan destek istedi.

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Saruhan Otel’de düzenlenen programda merkez mahallelerin muhtarlarıyla bir araya geldi. AK Parti Yunusemre İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen programa TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci, Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, AK Parti Yunusemre Kadın Kolları Başkanı Şükran Irmak, parti yöneticileri, meclis üyeleri ve mahalle muhtarları katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci, “Sizlerin her arzusunu yetkililere iletmeye çalışıyoruz. Eksiğimiz kusurumuz varsa af ola. Sizler seçilmiş isimlersiniz. Referandum öncesi biraraya gelerek neden evet denmesi gerektiğini anlatmak istedik” diye konuştu.

Çalışmalarını muhtarlara anlattı

Muhtarlarla sık sık buluştuklarını kaydeden Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise Yunusemre Belediyesi olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yunusemre’nin yeni bir belediye olmasına rağmen başarılı çalışmalara imza attığını aktaran Başkan Çerçi, “Siz muhtarlarımızla sık sık bir araya geliyoruz. Seçilen insanlar olarak dertlerimiz aynı. Ortak amacımız halkımıza hizmet etmek. İlçemiz ilin en büyük ilçesi. Nüfus bakımından 11 ilden de büyüğüz. Yeni bir belediye olarak güzel projelerimiz var. Hedeflediğimiz projeler şehrimiz adına çığır açacak işler. 5 bin 500 konutluk Akgedik Yunuskent, kentsel dönüşüm projesi bunların başında geliyor. Geleceğin Yunusemre’sini tasarlıyoruz. Elbette sıkıntılar var. Bunları da çözmeye çalışıyoruz. Belediyecilikte yeni bir vizyon ortaya koyduğumuza inanıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemiyle Türkiye’nin çağ atlayacağının altını çizen Belediye Başkanı Çerçi, “Türkiye’nin geleceği için tabi ki de evet. Parlamentoda uzun yıllar görev yaptım. Bu sistem artık ihtiyaca cevap vermiyor. Parlamentodan lider çıkmıyor. Buna en güzel örnek de Avrupa’dır. Sistemin çöküşü Avrupa’da ırkçılığın yükselmesinden bellidir. Avrupa hayır için çalışıyorsa, evet propagandasını da engelliyorsa bunu doğru analiz etmek gerekir. Cumhurbaşkanlığı sistemi güçler ayrılığı, işlerlik açısından en iyi sistemdir. Halkın iradesi tecelli edecek. Halk belediye başkanını nasıl seçiyorsa cumhurbaşkanını da seçecek. Otorite tek olacak. Meclis yasama yapacak. Türkiye gücüne güç katacak. Bunun için de güçlü bir siyasi sistem lazım. Demokrasinin, hukukun işlerliğiyle olacak. Bunun için de güçlü bir lider olmalı. Başkanlık sistemi istikrarı getirecek” diye konuştu.

“17 Nisan’da yeni bir dönem başlıyor”

TBMM KİT Komisyonu Başkanı Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ise şunları söyledi: “16 Nisan’da Türkiye’nin geleceğini oylayacağız. Çok önemli bir seçim. Sandığa giderken kafamızda soru işareti kalmamalı. Yalanların havada uçuştuğu bir dönemden geçiyoruz. Biz de bu 18 maddeyi çok iyi anlatmalıyız. Avrupa’nın süper güçleri neden hayır diyor? Türkiye’de diktatörlük olmasın diye mi hayır diyor sizce? Eğer buna karşıysanız insan haklarını savunuyorsanız 15 Temmuz darbe girişiminde neden sesinizi çıkarmadınız? Düne kadar gizli düşmanlardı. Şimdiyse apaçık gösteriyorlar. Bütün dünya bu seçimlere kilitlendi. Evet çıkarsa yeni bir dönem başlıyor.”

Konuşmaların ardından muhtarların soruları yanıtlandı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum