Reklam
Reklam

MHP KARAMAN 13. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karaman İl Başkanlığı’nın 13. Olağan Kongresi yapıldı.

MHP KARAMAN 13. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI
28 Eylül 2020 - 09:26

Korona virüs tedbirleri nedeniyle il binası karşısındaki çay bahçesinde gerçekleşen kongreye, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mutafa Kalaycı, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Ali Güler, MHP MYK Üyesi Hüseyin Korkmaz, MHP Konya Milletvekili Esin Kara, Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı ile ilçe ve belde belediye başkanları ve partililer katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kongrede Genel Başkan Başdanışmanı Ali Güler, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin kongre için gönderdiği mesajını okudu.
Eylül ayının ülkücü hareket açısından gönüllerin burulduğu ve yüreklerin sızladığı bir ay olduğuna değinen İl Başkanı Mahmut Ünüvar, ‘’Hayatı Türk-İslam ülküsünün irfanıyla okuyan, korku nedir bilmeyen ve yılgınlık nedir tanımayan ülkücü şehitlerimiz, yaşadıkları döneme fedakârlıklarıyla nüfuz etmiş ve cesaretleriyle yön vermişlerdir. Ülkücü şehitler, istiklalimizin muhafızları ve istikbalimizin nişaneleridir. Mustafa Pehlivanoğlu, İsmet Şahin ve Ali Bülent Orkan al bayrağın dalgalanması, üç hilalin varlığı için toprağa sarılan onur kaleleridir. Ahmet Kerse, Selçuk Duracık ve Fikri Arıkan kutlu davamızın devamlılığı için canlarını feda eden kahramanlardır. Halil Esendağ, Cengiz Baktemur ve Cevdet Karakaş hareketimizin ölümsüz sembolleridir. Ziya Duru, Abdullah Demirci ve Mahmut Bedir Karamanlı ülkücüler için ilham kaynağı, cesaret menkıbesidir. Nitekim her şehit milletçe var oluşumuzun, milli haysiyetimizin ve onurumuzun güvenidir. Milliyetçi Hareket Partisi; darağacında ölümü korkutan yiğitlerin omzunda, nice badirelerin içinden taviz vermeden çıkmış ve yarım asrı böylece geride bırakmıştır. Şehitlerimizden aldığımız emaneti yükseltme, davamızı daha ileriye taşıma ve başarılı olma konularında azimli, kararlı ve yeminliyiz.
Kadrolarımızı 2023 lider ülke Türkiye hedefimize hazırlayacak olan Büyük Kurultay sürecinin, Karaman ölçeğindeki kongre takvimi bugün tamamlanıyor. Dava arkadaşlarımızla birlikte; Milli akıl, kavrama ve ahlaklı işleyiş açısından Karaman’da yerel siyasetin doğru anlaşılması, anlatılması ve uygulanması konularında sorumluluk taşıdığımızı biliyoruz. Taze kan takviyesi yaptığımız kongrelerimizin ardından, Genel Başkanımız-bilge liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in işaret ettiği yüksek ülkülere ulaşmak için,  ayrıca hem şehrimizin hem de ülkemizin milli huzuru için çalışmalarımıza devam edeceğiz.  Merhum Erol Güngör’ün; ‘’Milliyetçiler memlekette birliği kurmak veya ayakta tutmak için uğraşan insanlardır’’ sözünden hareketle, Karamanlı hemşerilerimizi ortak noktalarda birleştirerek ayrımcılığa ve anlaşmazlığa set çekeceğiz.
Karamanoğlu Mehmetbey’den Tahsin Ünal’a uzanan Türkçe duruş, Kızıllarağini’den Mustafa Kemal’e ulaşan milli diriliş ve Yunus Emre’den Gufrani’ye miras kalan aşkla, şehrimizde vatan ve bayrak sevdalılarına kılavuzluk edeceğiz. Hemşerilerimizin talep ve düşüncelerine açık, katılımcılığı benimsemiş ve sürekli halkla iç içe olmaya özen göstererek kesintisiz saha çalışmaları yürüteceğiz. Bütün bunları yaparken de Merhum Cenap Şahabettin’in belirttiği gibi, Meşe gölgesinde filizlenen yosunların, kendilerini meşe fidanı sanmalarına müsaade etmeyeceğiz. Nitekim değer üretmeyip ihtilaf körükleyişlerine muhatap olduğumuz bu anlayışa karşı ortaya koyacağımız tavrımız, çalışma azmimizi ve kadrolarımızın huzurunu koruyacaktır. Fakat tasvip etmediği noktalara uzanan değişmeyi gören ve hedeflediği geleceğin aleyhte bir sonuca vardığının farkında olup pişmanlık duyan hemşerilerimize, kapımızda gönlümüzde her daim açık olacaktır. Yorulmadan, durmadan ve engelleri birlikte aşarak ilerleyeceğimiz kadrolarımıza yürekten güveniyor, her biri ile iftihar ediyorum” diye konuştu.
 
“Cumhur ittifakı yoluna inançla ve imanla devam etmektedir”
Kongrenin divan başkanlığını yapan Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı ise yaptığı konuşmada Millet İttifakına yüklendi. Kalaycı, “Bugün Türkiye’nin bir taraftan salgınla diğer taraftan doğu Akdeniz’den Libya’ya, Kıbrıs’tan Ege’ye, Irak’tan Suriye’ye kadar pek çok sorun ve baskılarla uğraştığını söyledi. Türkiye’nin milli güvenliğini ve bekasını yakından ilgilendiren çok sıcak gelişmelerin yaşandığı bir süreçte CHP ve yedeklerinin siyasi polemiklerle vakit geçirmesi Türkiye sevdasında ne kadar mahrum olduklarının esasen göstermektedir diyen Kalaycı konuşmasına şöyle devam etti:
“HDP, CHP, İP, Karamollaoğlu, Davutoğlu, Babacan alayı birbirine ulanmış hepsi aynı yolun yolcularıdır. Partilerinin adı ayrı ama söylemleri aynıdır. Sürekli felaket tellallığı yapıyorlar, krizi, karmaşayı, kaosu tahrik ve teşvik ediyorlar. Karanlık bir kampanya yürütüyorlar. Güçlendirilmiş bir parlamenter sistem diyorlar, boş konuşuyorlar. Türkiye geriye dönmeyecektir. Bunların dillerinde hep Demirtaş var. Tahliyesini istiyorlar, kahvaltı muhabbeti yapıyorlar, utanmadan şeref madalyasına layık görüyorlar. Demirtaş kim ? terör örgütü yöneticiliği, terör örgütü propagandası yapmak, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik, halkı kanunlara uymamaya tahrik, suçu ve suçluyu övme gibi suçlardan tutuklu. Bebek katili terörist başının heykelini dikeceğini söyleyen, 54 vatandaşımızın hayatını kaybettiği 6-7 Ekim kalkışmasının azmettiricisi, teröristleri kazdıkları çukurlara gömdüğümüz ama 793 kahramanımızı şehit verdiğimiz hendek terörünün azmettiricisi. Ne kahvaltısı ? ne madalyası ya ! bari Allah’tan korkun şehitlerimizden utanın yazıklar olsun size. Yine bunlar terörle mücadelede her operasyona karşı çıkan savaş diye, halk sağlığı sorunu diye bir kez olsun şehitlerimizi ağzına almayan teröriste ödül veren Türk Tabipler Birliği yönetiminin yanında saf tuttular. Hiç kuşkusuz aziz milletimiz her şeyin farkındadır. Cumhur ittifakı yoluna ve Türkiye’ye hizmetine azimle, inançla, imanla devam etmektedir. Cumhur ittifakı Türkiye’nin milli birliğini, tarihsel haklarını, ekonomik menfaatlerini, toplumsal huzurunu, iç barışını ve bekasını refah ve zenginliğini temine kararlı ve yeminlidir”
Yapılan konuşmaların ardından seçime tek liste ile giren Mahmut Ünüvar, yeniden MHP Karaman İl Başkanı oldu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum