Reklam
Reklam

ONGUN A.Ş, 2 BİN 22 PERSONEL İSTİHDAM EDECEK

Karaman Belediyesinin bir kuruluşu olan Ongun A.Ş, 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerin ardından, kadrosuna 223 personel daha ilave etti.

ONGUN A.Ş, 2 BİN 22 PERSONEL İSTİHDAM EDECEK
15 Eylül 2020 - 10:44

ONGUN A.Ş, İŞSİZ VATANDAŞLARA KAPILARINI AÇIYOR
 
ONGUN A.Ş, 2 BİN 22 PERSONEL İSTİHDAM EDECEK
 
SEÇİMDEN BU YANA 233 PERSONEL ALIMI YAPILDI
 
Karaman Belediyesinin bir kuruluşu olan Ongun A.Ş, 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerin ardından, kadrosuna 223 personel daha ilave etti.
 
24 ay içinde personel sayısını 2 bin 22’ye tamamlamayı hedefleyen ONGUN A.Ş, atölyelerinde ayakkabı, terlik ve tekstil üretimini sürdürürken, şu sıralar maske üretimi ile de yoğun bir şekilde mesai harcıyor.
 
2019 Mayıs ayında yapılan Genel Kurul sonrası Şirketin Genel Müdürlüğü görevine Turan Uysal getirildi.
 
Şirket bünyesinde, 31 Mart 2019 tarihi itibariyle 696 KHK kapsamında çalışan personeller hariç 15 kişi, 31 Temmuz 2020 itibariyle 696 KHK kapsamında çalışan personeller hariç 208 kişi ise istihdam edildi.
 
Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, şirket ile ilgili bu yılın başlarında açıklama yapmış ve 2 yeni fabrika kurularak hedeflerinin işsiz gençleri istihdamla birlikte Karaman ekonomisine de Belediye olarak katkı sağlamak olduğunu açıklamıştı.
 
Şirketin Genel Müdürü Turan Uysal da;
 
 “Ongun A.Ş. Karaman Belediyesinin iştirakidir. Biz üreten ve yatırım yapan bir Ongun olabilmek için özel bir şirket anlayışıyla hareket ediyoruz. Ongun her ne kadar Karaman Belediyesi’nin bir şirketi olsa da kendi içerisinde kurumsal ve profesyonelce yönetilerek yaptığımız yatırımlar ve gelecek olan yatırımlarla Karaman’da işsiz insanlarımıza iş alanları açacağına inanıyoruz” demişti.
 
Ongun A.Ş. tarafından kurulan ayakkabı fabrikasını başka yeni yatırımların da takip edeceğini söyleyen Genel Müdür Turan Uysal yapılacak olan benzeri imalatlarla şehrin insanına iş kaynağı olmayı planladıklarını ifade etmişti.
 
 
Hamidiye mahallesinde kurulan mini fabrikalardaki atölyelerde üretim halen devam ediyor.
 
Karaman’da istihdama yönelik katkılar sunmayı da amaçlayan ONGUN Yönetimi, şu sıralar üretimden başka bir şey düşünmüyor. 2 yıl sonra personel sayısını 2022 olarak hedefleyen ONGUN A.Ş’de çalışmalar sürerken, diğer yandan da son yapılan işçi alımları ile personel sayısının 208’i bulduğu bilgi edinildi.
 
 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum