Reklam
Reklam

OTEL İNŞAATINA KAÇAK YAPIDAN YIKIM KARARI, 387 BİN TL CEZA

KARAMAN’da faaliyet gösteren yıldızlı bir otel, hemen bitişiğine yasalara uygun olmayan ve ruhsatı alınmayan 3 katlı inşaata kalkıştı.

OTEL İNŞAATINA KAÇAK YAPIDAN YIKIM KARARI, 387 BİN TL CEZA
14 Eylül 2020 - 15:12

CESARETİ PAHALIYA PATLADI, ENCÜMEN KIRMIZI KARTI GÖSTERDİ
 
OTEL İNŞAATINA KAÇAK YAPIDAN YIKIM KARARI, 387 BİN TL CEZA
 
Özel HABER
 
KARAMAN’da faaliyet gösteren yıldızlı bir otel, hemen bitişiğine yasalara uygun olmayan ve ruhsatı alınmayan 3 katlı inşaata kalkıştı.  Durumu tespit eden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü rapor hazırlayarak durumu Belediye Encümenine sevk etti.
 
Belediye Encümeni 30 Temmuz 2020 tarihinde aldığı kararla yapı ruhsatı olmayan inşaat için Otel’e 387 bin TL ceza keserek yıkım kararını da tebliğ ettiği öğrenildi.
 
Karaman’da Gevher Hatun Mahallesi Yeni Sanayi Sitesi yakınlarında faaliyet gösteren Otel işletmecileri, iddiaya göre yapı ruhsatı almadan otelin yanına inşaata başladı.
 
Söz konusu otelin bitişiğinde 3. katı çıktığı gözlenen inşaatın yapı ruhsatı bulunmadığı öğrenildi. Konunun Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü raporlarına yansıması üzerine Belediye İl Encümenliği de harekete geçti.
 
Belediye İl Encümen toplantısında ele alınan konu değerlendirilirken, yapı ruhsatı alınmadığı gerekçesi ile ilgili mevzuat ve kanun maddesi gereğince Otel işletmecilerine 387 bin TL para cezası uygulandı.
 
Ayrıca yapının yıkılması içinde 1 aylık gibi bir zaman süresi tebliğ edildiği bilgi edinildi. Yine bu ve buna benzer örneklerle Karaman’da kaçak yapılaşmaya yönelik çalışmaların da denetimlerle tespit edilmeye çalışıldığı öğrenildi.
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hasanhuseyincelik
    4 ay önce
    Yukarıdan birine 100 binlira sakal. O iş tamam. Göründe bakin