Modern pentatlonda, Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Sıralama 1. Ayak Yarışları, Ankara'da tamamlandı.Türkiye Modern Pentatlon Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Eryaman Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nde (TOHM) düzenlenen 2023'ün ilk modern pentatlon yarışına 127'si kadın olmak üzere toplam 293 sporcu katıldı.
Yarışlarda alınan sonuçlar şöyle:Büyük kadınlar:1 - Yaren Nur Polat2 - Sesim Alpuğan3- İpek Akşin4- Nil Eylül Göcek
Genç kadınlar:1 - Selen Gülel2 - Ebrar Çalışkan3 - Selin Eyipoğlu4 - Ayşen Bensu Gül
19 yaş altı kadınlar1 - Bengisu Naz Özteğil,2 - Başak Yaprak Boğan3 - Belemir Almira Dede4 - Zeynep Yazgı Ekici
17 yaş altı kadınlar1 - Eda Özrodop2 - İrem Su Kocaoğlan3 - Duru Karakaş4 - Yaren Kalender
Büyük erkekler:1 - Yunus Çalışkan2 - Ufuk Ulaş Tokat3 - Oben Rahimaka4 - Ahmet Can Yurttaş
Genç erkekler:1 - Erhan Ispanakçı2 - Tolga Topaklı3 - Arda Aybek4 - Berkay Koruyucu
19 yaş altı erkekler:1 - Erkan Altunay2 - Barış Doğu Çelik3 - Jan Demir Vurdum4 - Mert Toprak Temiz
17 yaş altı erkekler:1 - Muhammet Emir Kurtulan2 - Kutay Ababay3 - Ataberk Kaymakoğlu4 - Kaan Coşkun
Performans Gelişim Yarışları 15 Yaş Altı Kadınlar Kategorisi:1 - Tulya Kesebir2 - Ceyda Sertkaya3- Sena Çakmak4 - İdil Camgöz
Performans Gelişim Yarışları 15 Yaş Altı Erkekler Kategorisi:1 - Semih Eren Kurtaran2 - Berker Deveci3 - Egehan Özdemir4- Yağız Emin Güney
Performans Gelişim Yarışları 13 Yaş Altı Kadınlar Kategorisi:1- Aylin Yılmaz2- Elif Duman3- Alya Uzun4- Nevra Fandaklı
Performans Gelişim Yarışları 13 Yaş Altı Erkekler Kategorisi:1- Mustafa Sertkaya2 - Serhan Efe Uçarı3- Tuna Yiğit4- Mehmet Doruk Özkan
Performans Gelişim Yarışları 11 Yaş Altı Kadınlar Kategorisi:1- Serra Akyapak2- Zeynep Dilara Ünlü3- Şebboy Zeynep Sezer4- Zehra Acar
Performans Gelişim Yarışları 11 Yaş Altı Erkekler Kategorisi:1- Muhittin Karahan Koç2- Emir Asaf Özay3- Mete Çobanoğlu4- Tunç Dağcı
AA
Yarışlarda alınan sonuçlar şöyle:Büyük kadınlar:1 - Yaren Nur Polat2 - Sesim Alpuğan3- İpek Akşin4- Nil Eylül Göcek
Genç kadınlar:1 - Selen Gülel2 - Ebrar Çalışkan3 - Selin Eyipoğlu4 - Ayşen Bensu Gül
19 yaş altı kadınlar1 - Bengisu Naz Özteğil,2 - Başak Yaprak Boğan3 - Belemir Almira Dede4 - Zeynep Yazgı Ekici
17 yaş altı kadınlar1 - Eda Özrodop2 - İrem Su Kocaoğlan3 - Duru Karakaş4 - Yaren Kalender
Büyük erkekler:1 - Yunus Çalışkan2 - Ufuk Ulaş Tokat3 - Oben Rahimaka4 - Ahmet Can Yurttaş
Genç erkekler:1 - Erhan Ispanakçı2 - Tolga Topaklı3 - Arda Aybek4 - Berkay Koruyucu
19 yaş altı erkekler:1 - Erkan Altunay2 - Barış Doğu Çelik3 - Jan Demir Vurdum4 - Mert Toprak Temiz
17 yaş altı erkekler:1 - Muhammet Emir Kurtulan2 - Kutay Ababay3 - Ataberk Kaymakoğlu4 - Kaan Coşkun
Performans Gelişim Yarışları 15 Yaş Altı Kadınlar Kategorisi:1 - Tulya Kesebir2 - Ceyda Sertkaya3- Sena Çakmak4 - İdil Camgöz
Performans Gelişim Yarışları 15 Yaş Altı Erkekler Kategorisi:1 - Semih Eren Kurtaran2 - Berker Deveci3 - Egehan Özdemir4- Yağız Emin Güney
Performans Gelişim Yarışları 13 Yaş Altı Kadınlar Kategorisi:1- Aylin Yılmaz2- Elif Duman3- Alya Uzun4- Nevra Fandaklı
Performans Gelişim Yarışları 13 Yaş Altı Erkekler Kategorisi:1- Mustafa Sertkaya2 - Serhan Efe Uçarı3- Tuna Yiğit4- Mehmet Doruk Özkan
Performans Gelişim Yarışları 11 Yaş Altı Kadınlar Kategorisi:1- Serra Akyapak2- Zeynep Dilara Ünlü3- Şebboy Zeynep Sezer4- Zehra Acar
Performans Gelişim Yarışları 11 Yaş Altı Erkekler Kategorisi:1- Muhittin Karahan Koç2- Emir Asaf Özay3- Mete Çobanoğlu4- Tunç Dağcı
AA