İYİ PARTİ'Lİ BAYRAÇ; "AHMET YESEVİ CAMİİ'Nİ VE YENİ MUSALLA'YI HEMEN HİZMETE AÇACAĞIZ"

KARAMAN'da önceki Belediye Başkanlarından Kamil Uğurlu döneminde yapımına başlanan Ahmet Yesevi Ulu Cami, taziye evi ve musallanın kısa sürede bitirileceği sözünü veren İYİ Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Zühtü Bahadır Bayraç bu konuda hakkında duyuruda bulundu.

İYİ PARTİ'Lİ BAYRAÇ; "AHMET YESEVİ CAMİİ'Nİ VE YENİ MUSALLA'YI HEMEN HİZMETE AÇACAĞIZ"
25 Mart 2019 - 12:08

İYİ Parti'li Bayraç;"Karamanımızda cenazelerimizi omuzlarda götürmek isteyen vatandaşlarımız metrelerce ana yolda yürümek zorunda kalıyor.
Karaman için güzel bir proje olan anacak dönemin eski Belediye Başkanlarından Kamil Uğurlu tarafından yapımına başlanan Kabristan Girşindeki Ahmet Yesevi Ulu Cami, Taziye Evi ve musalla ile çevresindeki diğer alanlar bitirilerek hizmete bir türlü açılamadı.
İnşallah yerel seçimlerle birlikte bu görev bize nasip olursa önceliklerimz arasında hemen Ahmet Yesevi Ulu Camisini hizmet açmak olacak. Mezarlık civarındaki Ahmet Yesevi Ulu Caminin yapımını Taziye Evi ve yeni musalla alanının yapımını hızlandıracak en kısa sürede bitireceğiz. İsteyen vatandaşlarımız da böylece cenazesini omuzlarda taşıyarak daha kolay kabrine götürebilecek."dedi.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum