Karaman Devlet Hastanesinde 5000. Anjiyografi yapıldı

7 gün 24 saat prensibiyle çalışan Karaman Devlet Hastanesi Koroner Anjiyografi ünitesi Karaman Halkına son hız hizmet vermektedir.

Karaman Devlet Hastanesinde 5000. Anjiyografi yapıldı
22 Ekim 2018 - 15:58

 Temmuz 2015 tarihin de hizmete giren Anjiyografi Ünitesi bu güne kadar tam 5000 adet anjiyografi işlemi gerçekleştirmiştir. Kardiyoloji Uzmanları Dr. Ahmet YILMAZ, Dr. Mehmet ÖZYAŞAR, Dr. Mustafa DOĞDUŞ, Dr. Mete CEMEK ve profesyonel ekip arkadaşları ile çalışmalarını aralıksız sürdürmektedirler.

         Karaman Devlet Hastanesinden yapılan açıklamada;
        “Koroner Anjiyografi Ünitemiz 7 günü 24 saat halkımıza hizmet vermektedir. Çoğunluğunu kalp krizi vakaları gibi yüksek riskli hasta grubunun oluşturduğu yaşları 18 ila 95 arasında değişen 5000 hasta ünitemiz de anjiyografi, balon ve ilaç kaplı stent tedavileri ile sağlığına kavuşmuştur. Kliniğimizde koroner anjiyografi yapılmaya başlandıktan sonra ilimizden ve çevre ilçelerden gelen kalp krizi vakalarına günün her saatinde, kısa sürede müdahale edilmektedir. Bu da hastalarımızın hem kalp krizinden ölüm oranlarını hem de sonrasında gelişen kalp yetmezliği oranlarını ve bunlara bağlı uzun dönem sorunları ciddi olarak düşürmüştür. 

Karaman Devlet Hastanesi Kardiyoloji kliniği ve Koroner Anjiyografi ünitesinde günlük yaklaşık 10 hastaya bilekten veya kasıktan koroner anjiyografi yapılmaktadır. Bu hastalarında damar yapısına göre, tıbben gerekliliği olanlara aynı seansta balon ve ilaç kaplı stent işlemi yapılmaktadır. Tıbbi malzeme çeşitliliği ve stoğu açısından çevre illerdeki anjiyografi ünitelerinden oldukça ileride olan ünitemizde, birçok yaygın damar hastası ve çatal damar (bifurkasyon) hastası koroner bypass işlemine gerek kalmadan tedavi edilebilmiştir.”
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum