Reklam
Reklam

İl Genel Meclisi Mart ayı toplantıları devam ediyor

Sivas İl Genel Meclisi Mart ayı toplantıları gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam ediyor.Meclis Başkanvekili Ferhat Ünsal başkanlığında gerçekleştirilen Mart ayı ikinci oturumunda Kangal ilçesi Hamal köyüne güneş enerji santrali...

İl Genel Meclisi Mart ayı toplantıları devam ediyor
07 Mart 2017 - 15:48

Sivas İl Genel Meclisi Mart ayı toplantıları gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam ediyor.

Meclis Başkanvekili Ferhat Ünsal başkanlığında gerçekleştirilen Mart ayı ikinci oturumunda Kangal ilçesi Hamal köyüne güneş enerji santrali yapılması amacıyla hazırlanan imar planları ele alındı. Konuya ilişkin söz alan Kangal İl Genel Meclisi Üyesi Emin Ünlüer,"Bu, ilçemize yapılacak olan 4’üncü güneş enerji santrali. Ayrıca termik santral konusunda da kamulaştırma çalışmaları var. Bu nedenle gündem maddesi komisyonlara havale edilmeli" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Sadık Güller ve Büyük Birlik Partili Meclis Üyesi Aytekin Kulmaç da aynı doğrultuda fikir beyan etti. Gündem maddesi, meclisin oy çokluğu ile incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

Öte yandan AK Parti’den istifa eden Yıldızeli İl Genel Meclisi Üyesi Nazif Arar’ın başkanlık yaptığı Tarım ve Orman Komisyonu’na Altınyayla İl Genel Meclisi Üyesi Fehmi Çevik seçildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum