Reklam
Reklam

Tercih Döneminde EBA Üzerinden Danışmanlık Hizmeti

Merkezi, yerel ve pansiyonlu yerleştirme ile öğrenci alan orta öğretim kurumları tercih işlemleri için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tercih danışmanlığı hizmeti başlatıldı.

Tercih Döneminde EBA Üzerinden Danışmanlık Hizmeti
21 Temmuz 2020 - 17:51

20-29 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek tercih sürecine yönelik Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesi ile veli ve öğrencilere rehberlik hizmeti verilecek. 
Öğrenciler, sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına puanüstünlüğü ve tercihleri doğrultusunda; yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara ise okullarıntürü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretimkayıt alanlarındaki okullara öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devamdevamsızlık kriterleri göz önünde bulundurularak yerleştirilecek.
Ortaöğretim kurumları merkezi sınavı ile ortaöğretime geçecek öğrencilere tercih danışmanlığı sürecinde ilgi, yetenek ve kişilik özellikleri doğrultusunda bir üst öğrenim kurumuna geçişlerinde rehberlik hizmeti sunulması amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışma bölgesinde yer alan merkez ortaöğretim kurumları merkezi sınavı için ilimizde okullara rehber öğretmen görevlendirilmesi yapıldı.
Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden çevrim içigerçekleştirilecek rehberlik hizmeti için rehberlik ve araştırma merkezinde (RAM) kurulan tercih danışmanlığı birimlerince de internete erişimi olmayan ve LGS tercihinde bulunacak öğrencilere 0 ( 338 ) 212 67 91 numaralı telefondan tercih danışmanlığı hizmeti verilecek. Öğrenciler, EBA üzerinden planlanan tercih danışmanlığı hizmetini ne zaman alacakları konusunda okul müdürlüklerinden bilgi alacaklar.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları