Reklam
Reklam

Tramvay güzergahına üç üstgeçit birden

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Bilim Merkezi, Kocaeli Kongre Merkezi ve Eğitim Kampusu’na gitmek isteyen vatandaşların kolay bir şekilde karşıya geçebilmelerini sağlayacak yeni yaya üst geçitlerindeki çalışmaları sürdürüyor. Bölgelerde ulaşımı çok daha kolaylaştıracak üst geçitlerin çalışmasına başlayan Büyükşehir, Bilim Merkezi tramvay durağında başlattığı üst geçittin çelik ayak montajını tamamlandı. Aynı şekilde asansör kule çelikleri tamamlanan projede kirişlerin montajına başlanacak.

14 Eylül 2020 - 13:21

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Bilim Merkezi, Kocaeli Kongre Merkezi ve Eğitim Kampusu’na gitmek isteyen vatandaşların kolay bir şekilde karşıya geçebilmelerini sağlayacak yeni yaya üst geçitlerindeki çalışmaları sürdürüyor. Bölgelerde ulaşımı çok daha kolaylaştıracak üst geçitlerin çalışmasına başlayan Büyükşehir, Bilim Merkezi tramvay durağında başlattığı üst geçittin çelik ayak montajını tamamlandı. Aynı şekilde asansör kule çelikleri tamamlanan projede kirişlerin montajına başlanacak. Kocaeli Kongre Merkezi’nin olduğu alanda da çalışmalara başlayan ekipler, üstgeçit için ayakların konulacağı bölgeyi kazıp, gerekli sondaj çalışmalarını gerçekleştirdi. Kazık imalatları devam eden projede ayak temellerine başlanacağı bildirildi. Eğitim Kampusu’nda ise önümüzdeki hafta kazık imalatına start verilecek.

Bölgede ulaşımı çok daha kolaylaştıracak üst geçitlerden birisi, tramvayın Bilim Merkezi Tramvay İstasyon Durağı’nın hemen bulunduğu yere yapılıyor. Bilim Merkezi ve Seka Kağıt Müzesi ziyaretine gelen vatandaşlarla Batı terminalinde inen ve binecek yolcuların Sekapark alanına geçebilmeleri için yapımına başlanan üst geçit inşaatında çelik ayak montajı tamamlandı. Asansör kule çelikleri tamamlanan projede kirişlerin montajına başlanacak. Sekapark İstasyon Durağı’nın hemen yanına inşa edilecek yaya üst geçidi, 81,75 metre uzunluğunda 3,3 metre genişliğinde, iki açıklıklı ve 180 ton çelik malzemeden inşa edilecek. Yaya üst geçidinde engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlar için de asansör bulunacak.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum