Reklam
Reklam

ÜRETİCİ DERT YANDI, "KİRAZ AĞAÇLARINI KESECEĞİZ.."

Torosların siyah incisi kiraz diyarı Sarıveliler'de üretici toplama ücretini bile karşılayamıyor.

ÜRETİCİ DERT YANDI, "KİRAZ AĞAÇLARINI KESECEĞİZ.."
06 Temmuz 2020 - 15:29

Torosların siyah incisi kiraz diyarı Sarıveliler'de "Üretici toplama ücretini bile karşılayamıyor."diyen İlçe esnaf odası başkanı çözüm için Milletvekillerini uyardı.

Sarıveliler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Uğurelli, kiraz üretimi ile meşhur Sarıveliler'de kiraz üreticisinin bu yıl zor durumda kaldığını söyledi.

Yörede kiraz üreticileri ile birlikte, sorunlarına çözüm arayan İlçe Esnaf Odası Başkanı Uğurelli;

"Çiftçinin Umudu hayali olan kalitesi ve aroması ile Torosların Siyah incisi çok zor şartlar altında Yetiştirilen Kiraz buyıl Çivtcimizi Üzmüştür.

Kilosu 2 ile 3 Tl'den alıyorlar.  Oysa ki bu fiyatlar su ilaç ve gübre maliyetlerinin yanında toplama ücretini bile karşılamıyor.

Vatandaş böyle giderse "Toplama yapmayacagız. Kiraz ağaçlarını kesecegiz."diyor. 

Bu konuda ilgili Bakanlıkla Milletvekilleri ile iştişare ve kiraz alıcı firmalarını ilçemize davet için tüm yetkilileri Çiftçimizi desteklemeye davet ediyorum.  Konuyla ilgili milletvekillerine mesaj çektim çiftçi kazanırsa herkes kazanır."dedi.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ömer can aker
    6 ay önce
    Çok zahmetli bir iş 1 yıl emek veriyorsun ilacı, suyu, gübresi olgunlaştıktan sonra yaban domuzları hepsiyle mücadele ediyorsun ama verdiğin emek boşa gidiyor. 2 Tl ye kiraz verilmez dalında kalsın, attığım ilacı kurtarmaz.