Reklam
Reklam

VALİ, OKULDA BOYA İŞLERİNE YARDIM ETTİ

Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda eğitim ve öğretime ara verilmiş, okullar tatil edilmişti.

VALİ, OKULDA BOYA İŞLERİNE YARDIM ETTİ
03 Ağustos 2020 - 10:09

2020-2021 eğitim – öğretim yılının sağlıklı ve güvenli bir şekilde başlaması için başlatılan bir uygulama ile okulların Pandemi sürecinden etkilenmemesi ve öğrenci sağlığının korunması kapsamında Vali Mehmet Alpaslan Işık, merkez Atatürk İlkokulundaki sınıfların boya badana işlerinin yapıldığı etkinliğe katıldı.
 
Ziyaret ettiği okulda bir süre incelemelerde bulunarak yetkililerden yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Işık, daha sonra sınıfın boyanması faaliyetine bir süre eşlik etti. Vali Mehmet Alpaslan Işık, etkinliğin ardından yaptığı konuşmada; 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılına okullarımızı hazırlamak üzere çalışmalara tüm hızıyla devam edildiğini belirterek bu kapsamda okul idaresi ile birlikte ilimiz merkezde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Atatürk İlkokulundaki sınıfların boya badana işlerinin yapılarak okulun yeni eğitim öğretim yılına hazırlandığını ifade etti. 
 
Vali Mehmet Alpaslan Işık konuşmasının devamında ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de Pandemi sürecinin devam ettiğini, buna karşın ortaya koyduğumuz kararlılık ve ilkelerimiz doğrultusunda okullarımızın ve öğrencilerimizin Pandemi sürecinden etkilenmemeleri ve eğitim öğretimlerini daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde tamamlayabilmeleri için gereken her türlü tedbiri aldıklarını ve almaya devam edeceklerini söyledi.
 
Boyama etkinliğine katılan öğrenciler de uzak kaldıkları okullarını ve öğrenci arkadaşlarını çok özlediklerini ifade ettikleri konuşmalarında sınıfların boyanması etkinliğine katılarak destek veren Vali Mehmet Alpaslan Işık’a katılımları nedeniyle teşekkür ettiler.
 
Vali Mehmet Alpaslan Işık, etkinliğin sonunda okul bahçesinde oyun oynayan öğrencilere boyama kitabı hediye ederek bir süre onlarla sohbet etti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum