Emekli güvenlik korucularına veda yemeği

VAN (İHA) – Van’ın Çatak ilçesinde görev süresini tamamlayıp emekliye ayrılan 585 güvenlik korucusu yemekte ağırlanarak onur belgeleri verildi.Çatak Belediyesi ve İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen Atatürk İlkokulunda...

Emekli güvenlik korucularına veda yemeği
09 Mart 2017 - 17:32

VAN (İHA) – Van’ın Çatak ilçesinde görev süresini tamamlayıp emekliye ayrılan 585 güvenlik korucusu yemekte ağırlanarak onur belgeleri verildi.

Çatak Belediyesi ve İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen Atatürk İlkokulunda verilen veda yemeğine Belediye Başkan Vekili ve Kaymakam Hacı Asım Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Umut Düzerdik, İlçe Emniyet Amiri Komiser Emre Kayhan, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan ve emekli olan güvenlik korucuları katıldı. Veda yemeğinde konuşan Hacı Asım Akgül, emekli olan koruculara görevlerini başarıyla tamamladıkları için teşekkür etti. Emekli olan korucuların görevlerini başka arkadaşlarına ya da çocuklarına devredeceğini belirten Akgül, "Görevler geçicidir, fakat devlet bakidir. Baki olan devlet düzenimizin içerisinde, siz de görevinizi başka arkadaşlarınıza ve çocuklarınıza devredeceksiniz. İnşallah onlar da bu görevi layıkıyla üstlenir ve yerine getiririler. Sizler görevlerinizi layıkıyla yaptınız ve genç yaşta emekli oldunuz. Boş durmayın. Üretime, hayvancılığa ağırlık verin. Bağ, bahçe, hayvan sayınızı arttırın. Ülke ekonomisine katkı sağlayın. Eğitimin yaşı olmadığı gibi çalışmanın da yaşı yoktur. Kendi yaşınıza uygun işlerde çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Çalışan demir paslanmaz" dedi.

İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Umut Düzerdik ise, korucuların tehdit almalarına rağmen terörle mücadelede kendilerine büyük destek verdiğini söyledi. Yüzbaşı Düzerdik, "Jandarma ve emniyet personeli, diğer kamu kuruluşlarının personelleri ne kadar terörle mücadelede feragat gösteriyorsa korucularımız bunlardan daha fazla feragat gösterdiler. Bilin ki vatan aşkı, memleket aşkı emeklilikle bitmez. Bizler nasıl görevimize başlayıp hayatımızın sonuna kadar askersek, sizlerde aynı şekilde hayatınızın sonuna kadar askersiniz. Hayatınızın sonuna kadar bu şerefle yaşamaya devam edeceksiniz. Hepinize teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur ise, Çatak’ta koruculuk yapmanın zor bir görev olduğuna dikkat çekerek, "Zorlu bir dönemi yaşadık ve atlattık. Bu zamanda sizin emeklerinizi gördük. Çok iyi mücadele vererek devletimize, halkımıza, namusumuza sahip çıktınız. Burada yaşayan insanlar ne kadar emek verdiğinizi, ne kadar çaba gösterdiğinizi çok iyi biliyor. Emekliliğiniz hayırlara vesile olur inşallah. Allah sizden razı olsun. Hepinizin yolu açık olsun" dedi.

Emekli korucular adına konuşan Orhan Berge de, emekliliğin kendileri için çok önemli olmadığını belirterek, bundan sonra vatan aşkıyla görevlerine daha fazla sadık kalacaklarını ifade etti. Berge, Belediye Başkan Vekili ve Kaymakam Akgül ile İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Düzerdik’e de görev yaptıkları süre içerisinde kendilerine verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür etti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum