Reklam
Reklam

Gölbaşı Belediye Başkanı Duruay: "Gölbaşı, Türkiye gibi çağ atlıyor"

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı’nın da Türkiye gibi çağ atladığını belirterek, "Çağa ayak uydurup, Gölbaşı’nda vizyon belediyeciliğinin öncülüğünü yapmak istiyoruz” dedi.Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih...

Gölbaşı Belediye Başkanı Duruay: "Gölbaşı, Türkiye gibi çağ atlıyor"
20 Mart 2017 - 12:10

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı’nın da Türkiye gibi çağ atladığını belirterek, "Çağa ayak uydurup, Gölbaşı’nda vizyon belediyeciliğinin öncülüğünü yapmak istiyoruz” dedi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akça ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Duruay, ziyaret esnasında yaptığı konuşmada, Gölbaşı’na hizmet etmek için çalıştıklarını belirtti. Ankara’nın ve Türkiye’nin önemli göllerinden olan Mogan Gölü’nün temizliğinin Gölbaşı’nın en büyük sıkıntılarından biri olduğunu ifade eden Duruay, şunları kaydetti:

“Gölün temizliği ANAP döneminde başladı, yaklaşık 25 senedir gündemde olan gölü temizlemeyi Allah bize nasip etti. Bizim dönemimizde temizlenecek. Gölbaşımızın ikinci sıkıntısı da Konya yoluydu. Biz Gölbaşılıların deyimiyle iki yakamızın bir araya gelmesi. Gölbaşı Belediyesi olarak projelerimizi çizdik. Karayolları bunu kabul etti. Kalkınma Bakanlığından da yatırım iznini aldık, inşallah bu sene içerisinde de oranın temelini atacağız. Allah nasip ederse Gölbaşımıza Türkiye gibi çağ atlatıyoruz.”

“Gölbaşı vizyon belediyeciliğinde öncü olacak”

1994’lü yıllarda alt yapı belediyeciliğinin ön planda olduğunu aktaran Başkan Duruay, “Devletimizle beraber sosyal belediyecilik, şimdide vizyon belediyeciliği gündemde. İnşallah bizde çağa ayak uydurup Gölbaşı’nda bir vizyon belediyeciliğinin öncülüğünü yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği Genel Başkan Yardımcısı Akça ise, derneğin kuruluş sürecinden bahsederek, “Cihannüma 1990’lı ve 2000’li yıllar arasında Milli Gençlik Vakfında yönetici, temsilci olmuş arkadaşların oluşturduğu bir dayanışma platformudur” şeklinde konuştu.

Derneğin yapmış olduğu faaliyetleri aktaran Akça, Türkiye genelinde "Sabah Namazı Buluşmaları" etkinliğini düzenlediklerini ve ülke geneli hatim gruplarının olduğunu kaydetti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum