Reklam
Reklam

Veysel Tiryaki: "Kentsel dönüşüm bir fırsattır"

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, 34 hektarda, 13 ada 281 blok ve 2 bin 566 daireyi kapsayan Türk-İş Blokları’nın son durumuna ilişkin, “Kentsel dönüşüm bir fırsattır” dedi.Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altınpark...

Veysel Tiryaki: "Kentsel dönüşüm bir fırsattır"
21 Mart 2017 - 12:48

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, 34 hektarda, 13 ada 281 blok ve 2 bin 566 daireyi kapsayan Türk-İş Blokları’nın son durumuna ilişkin, “Kentsel dönüşüm bir fırsattır” dedi.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altınpark Mahallesi sakinlerinin daveti üzerine Seyfi Demirsoy Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nde toplantı yaptı. Yaklaşık 200 kişiye seslenen Başkan Tiryaki,Türk-İş Blokları’nın son durumu hakkında konuştu. Tiryaki, 34 hektarda 13 ada 281 blok ve 2566 daireyi kapsayan bu bölge için “Kentsel dönüşüm bir fırsattır” ifadelerini kullandı.

Altındağ Belediyesinin yaptığı başvuru üzerine Türk-İş Blokları’nın 2013 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından riskli alan ilan edildiğini hatırlatan Veysel Tiryaki, halkın isteği dışında tek bir yıkım yapmadıklarının altını çizdi. Başkan Tiryaki, daha sonra Altındağ Belediyesinin bölgenin yeniden yapılaşması için imar planları hazırladığını mahalle sakinlerine aktardı. Hazırlanan imar planlarına bölge halkının bir kısmı tarafından itiraz edildiğine dikkat çeken Tiryaki, bu sebeple projenin yaklaşık 4 yıl durduğunu söyledi. Tiryaki, vatandaşların daha rahat yaşam alanlarına kavuşması için çalıştıklarını vurgulayarak, “Eğer bu proje bazılarının itirazı sebebiyle durmasaydı, herkes yeni evine çoktan kavuşmuştu” diye konuştu.

Mahalleliden ‘Yeniden harekete geçelim’ çağrısı

Altındağ’daki değişimin bölge halkı tarafından dikkatle izlendiğini ifade eden Tiryaki, projeye olan itirazların giderek azaldığını kaydetti. Özellikle Gültepe’de biten TOKİ Konutları’nın, Ali Ersoy Mahallesi’ndeki yüksek katlı binaların, Çalışkanlar’da yeni başlayan inşaatların, itirazların azalmasında etkili olduğunu savunan Tiryaki,

Türk-İş Blokları’nın Ankara’nın göbeğinde yer aldığını, bu bölgeye yapılacak evlerin çok değerli olacağını kaydetti. Başkan Tiryaki, konuyla ilgili olarak sokak dedikodularına asla kulak asılmamasını da istedi. Mahalle sakinleri ise bölgede yeniden harekete geçilmesi için Başkan Tiryaki’ye yoğun talepte bulundu. Projeye devam edilmesini isteyen mahalle sakinleri, Tiryaki’ye sonuna kadar güvendiklerini belirtti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum