İzcilerden Yeşilay'a destek

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü izcileri, bu ay Yeşilay etkinlik çadırını ziyaret etti.1-7 Mart Yeşilay Haftası sebebiyle Bursa Yeşilay Cemiyeti´nin Fomara Meydanı´nda kurmuş olduğu çadırı ziyaret eden izciler, kendi yaptıkları...

İzcilerden Yeşilay'a destek
09 Mart 2017 - 17:33

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü izcileri, bu ay Yeşilay etkinlik çadırını ziyaret etti.

1-7 Mart Yeşilay Haftası sebebiyle Bursa Yeşilay Cemiyeti´nin Fomara Meydanı´nda kurmuş olduğu çadırı ziyaret eden izciler, kendi yaptıkları döviz ve pankartlarla bağımlılık oluşturan maddelerin zararlarına karşı halkı bilinçlendirdi.

Özellikle yeni neslin, sigara, alkol ve uyuşturucu gibi sağlığa zararlı maddelerden ve internet, cep telefonu gibi yeni bağımlılıklara yakalanmaması için farklı etkinliklere imza atan izciler, Yeşilay Haftası kapsamında Yeşilay’ın çadırı ziyaret etti. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü İzci Önder´i Mustafa Altay, bu tür sorunlarla karşılaşmadan önce önemsenmediğini, sonrasında insanların kendilerini yalnız hissettiklerinin altını çizdi ve Büyükşehir Belediyespor izcilik branşı olarak her zaman topluma fayda içeren bu tür etkinlerde yer alacaklarını söyledi.

Gün boyunca etkinlik çadırı ziyaretçilerini zararlı maddelere karşı bilgilendiren izciler, ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görürken, attıkları sloganlarla da büyük alkış aldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum