Türkiye Pakistan İş Forumu Gaziantep Yatırım Zirvesi Düzenlendi Vali Gül, "Gaziantep'te dünya ile rekabet edebilecek kalitede üretim yapılıyor"

TBMM Türkiye-Pakistan Dostluk Grubu Başkanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA), Pakistan Büyükelçiliği işbirliği ve ilimizdeki kurum/kuruluşların katkıları ile gerçekleştirilen Türkiye Pakistan İş Formu Gaziantep Yatırım Zirvesi düzenlendi. Zirvede bir konuşma yapan Gaziantep Valisi Davut Gül, kentte dünya ile rekabet edebilecek kalitede üretim yapıldığını söyledi.

24 Aralık 2018 - 11:21

Pakistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu Başkan Yardımcısı Nazli Abid Nısar, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Latif Karadağ, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz, Gaziantepli sanayici iş insanları ile yurtdışı ve il dışından iş insanlarının katıldığı programda konuşan Vali Gül, Pakistan'ın Türkiye'nin çok iyi bir dostu olduğunu belirterek, bu dostluğun ticari anlamda da taçlandırılması gerektiğini ifade etti.
 
Gaziantep'in kaliteli ürünleri üretme konusunda iddialı bir şehir olduğunu vurgulayan Gül, "Gaziantep, dünya ile rekabet edebilecek kalitede ürünler üretiyor ve bunu yine dünyada rekabet edebilecek fiyatlarla dünyanın birçok ülkesine yaklaşık 180 ülkeye satıyor. Kardeşlik hukuku bulunan her iki ülkenin birbirlerine kaliteli, fiyat anlamında rekabet edebilir ürünler satması gerekir. Dünyanın birçok noktasında alabileceğiniz ürünleri, Gaziantep'ten daha iyi kalitede daha iyi fiyatlara alma imkânına sahipsiniz. İki ülkenin de karşılıklı olarak bu imkânı kullanacağına olan inancımız tamdır" dedi.
 
İKA Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz, 2010 yılından beri faaliyet gösterdiklerini anımsatarak, Gaziantep'i Orta Doğu'nun çekim merkezi haline getirmek için çalıştıklarını belirtti. İKA'nın faaliyet gösterdiği kentlerde, yeni yatırımlar için büyük destekler verdiklerini anlatan Akyılmaz, "Bölgenin rekabet gücünü artırmak için, 3 yatırım destek ofisimizde yerli ve yabancı yatırımcılarımıza hizmet verilmekte. Bu hizmetlerimiz kapsamında bölgemizin, iş ve yatırım ortamına ilişkin analiz, rapor çalışmaları yürüterek yatırımcılara bilgi sunmaktayız." diye konuştu.
 
Pakistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu Başkan Yardımcısı Nazli Abid Nısar da forumun iki ülke arasındaki ticareti yeniden canlandırmak için bir fırsat olduğunu söyledi.
 
Panel bölümüyle devam eden zirve, iş adamlarının işbirliği görüşmeleri ile devam etti.
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum