ITB Berlin'de Karşıyaka tanıtıldı

Karşıyaka’yı turizmde dünya vitrinine taşımak için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, Avrupa’nın en büyük organizasyonlarından biri olan ITB Berlin Turizm Fuarı’na katıldı. 8 Mart’ta kapılarını açan fuarda, Karşıyaka...

ITB Berlin'de Karşıyaka tanıtıldı
12 Mart 2017 - 09:34

Karşıyaka’yı turizmde dünya vitrinine taşımak için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, Avrupa’nın en büyük organizasyonlarından biri olan ITB Berlin Turizm Fuarı’na katıldı. 8 Mart’ta kapılarını açan fuarda, Karşıyaka standını ziyaret eden yüzlerce ziyaretçiye tanıtım broşürleri ve çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Karşıyaka Belediyesi, 8 Mart’ta kapılarını açan ITB Berlin Turizm Fuarı’nda Karşıyaka’yı tanıttı. Berlin Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’nin desteği ile fuara katılan Karşıyaka Belediyesi, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Bugün sona erecekfuar kapsamında, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere, Karşıyaka’yı anlatan kitapçık, CD ve çeşitli hediyelik eşyalar dağıtıldı. Kentin doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel değerleri ile uluslararası çaptaki çalışmalar ön plana çıkarıldı.

Tanıtım ve işbirliği

‘12 Yıldız Şehri’, ‘Avrupa Diploması’, ‘Aktif Şehir’ gibi önemli ödül ve unvanlara sahip olan Karşıyaka’nın bir dünya kenti olduğuna vurgu yapıldı. Yaklaşık 200ülkeden gelen turizm profesyonelleri ve ziyaretçilere bir yandan Karşıyaka’nın tanıtımı yapılırken, diğer taraftan da uluslararası işbirliklerinin altyapısı hazırlandı. Yeni proje fikirlerinin geliştirilmesi, iş ortaklıklarının kurulması ve yatırımcıların kente çekilmesi için görüşmeler yapıldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum